Кадър БНТ
Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов обвини Румен Радев, президент до януари т.г., в държавна измяна.
Повод станаха критиките на Радев срещу приетите вчера промени в Изборния кодекс (ИК), ограничаващи гласуването в страни извън ЕС до 20 извън дипломатическите представителства на България, цитира Банкер.бг.
„Политическото статукво реши да ограничи възможностите на сънародниците ни зад граница да гласуват. Това е поредна стъпка в неговите опити да запази властта си като ограничи демократичните права“, написа Радев в социалната мрежа „Фейсбук“.
Костадинов отговори с публикация в същата социална мрежа:
„За съжаление, бившият президент заяви пълна подкрепа за гласуването в Турция. Донякъде това е нормално за него, защото преди няколко седмици, той връчи мандат за управление на една от турските партии в България, АПС. За мен обаче като българин това поведение на бившия президент представлява държавна измяна“, написа Костадинов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Районите във Варна и областта, където няма да има ток в понеделник
Дата: 08/02, 20:14
Христо Стоичков празнува своя 60-и юбилей и избира главния герой в предстоящия биографичен филм
Дата: 08/02, 20:12
КУБ Корпорация предоставя отстъпки за покупка на жилища от спортисти по време на Зимната олимпиада
Дата: 08/02, 20:10
Самуел Финци: Виждам процеси в България, които не ме радват
Дата: 08/02, 20:08
Тервел Замфиров е петият българин с медал от Зимни олимпийски игри
Дата: 08/02, 19:45