По неизвестни причини: Германски гражданин е задържан в САЩ за повече от седмица


Дата: 17/03, 08:55

Пиксабей

По неизвестни причини германски гражданин, живеещ в САЩ, е бил задържан при влизането си в страната и е бил държан в ареста повече от седмица, съобщават негови роднини, предаде ДПА, пише БТА.

Според майка му 34-годишният Фабиан Шмит живее в САЩ от 2007 г. и притежава зелена карта, която му позволява да остане за неопределено време, което до голяма степен го приравнява към американските граждани. 

Министерството на външните работи на Германия заяви пред ДПА, че е запознато със случая. 

Шмит обвинява властите в лошо отношение, като твърди, че по време на разпита на летището му е било крещяно и е бил принуден да се съблече. Съобщава се, че докато е бил в ареста, той се е разболял и е бил отведен в клиника, където се твърди, че е бил окован за леглото.

Твърденията не могат да бъдат проверени по независим начин. Министерството на вътрешната сигурност на САЩ не отговори на молбата на ДПА за коментар.

Германското външно министерство съобщи за ДПА, че генералното консулство в Бостън се занимава със случая и е в контакт с Шмит, неговите роднини и местните власти. 

"Ясно е: очакваме от нашите партньори условията на задържане да отговарят на международните стандарти за правата на човека и задържаните да бъдат третирани хуманно“, заявиха от дипломатическото ведомство.

Възможна предпоставка за ситуацията може да е старо престъпление, свързано с наркотици. Според майка му разпитът на Шмит многократно е бил фокусиран върху престъпление с канабис отпреди почти 10 години.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преди 6800 години край Варна е имало огромно селище с павирани улици, промишлена зона и крепостна стена с масивни камъни
Дата: 20/01, 10:27

Доган към Радев: От АПС сме безрезервно с вас!
Дата: 20/01, 10:26

Бащата на Сияна: Откъде е това оживление, че идва новия месия – Румен Радев. Той е в управлението от 10 години
Дата: 20/01, 10:192 Коментара

Предлагат стесняване на пътните ленти след катастрофата край Колхозния пазар във Варна
Дата: 20/01, 10:17

Автобусите 31А във Варна продължават да се движат само до „Св. Св. Константин и Елена“ заради ВиК авария
Дата: 20/01, 10:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия