Спасиха ранена сърна край Аркутино


Дата: 06/01, 00:46

кадър: Зоопарк Бургас, фейсбук

Сърна, пострадала при нападение от хищници в района на местността Аркутино, е спасена и излекувана в зоопарка в Бургас, съобщиха от зоологическата градина.

Животното е било забелязано в петък. Състоянието му е било тежко, като при опит да се спаси е влязло във водоем, предава Бтв.

След подаден сигнал и потърсено съдействие директорът на зоопарка се е включил в спасителната акция късно вечерта.

Сръндакът е бил транспортиран и настанен за лечение в зоопарка в Бургас, като са обработени раните му.

В продължение на няколко дни животното е било под ветеринарно наблюдение. По данни на зоопарка в Бургас състоянието му се е подобрило и то е напълно възстановено.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 04/03, 14:20

Транспортно: Три специализирани полета връщат български граждани от Дубай, Абу Даби и Оман
Дата: 04/03, 14:17

Костадинов: Само "Възраждане" може да преговаря с Иран, за да няма атака срещу България
Дата: 04/03, 14:121 Коментар

Министерство на енергетиката: България зарежда втечнен газ на предкризисни цени
Дата: 04/03, 14:07

Слави Трифонов: Не е ли повече от ясно, че министър Христанов нарушава законите, правилата и морала?
Дата: 04/03, 13:561 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия