кадри bTV, БНТ
редактор Веселин Златков
Знам много неща и вътрешно ми усещане е, че Силви Кирилов ще стане служебен премиер, ако бъде избран за председател на Народното събрание, това заяви по bTV депутатът Явор Божанков. Той заяви, че за момента е отказал искането да подаде оставка и остава народен представител от ПП-ДБ.
Божанков коментира, че Силви Кирилов не отговаря на нравствения критерий да бъде председател на Народното събрание, защото е бил съдружник на Любен Беров, а също и на - по думите му, „фиктивния баща на детето от Барселона”.
„Не е дадена гаранция, че Кирилов не е зависим от Пеевски”, заяви депутатът.
Той намекна, че е възможно ПП да са направили договорка, ако Силви Кирилов стане служебен премиер, техни представители да влязат в кабинета му.
Явор Божанков каза също, че ПП-ДБ трябва да се извинят за това, че в резултат на техните действия Димитър Главчев е служебен премиер в момента. Той допълни, че лидерите на ПП-ДБ трябва да поемат отговорност за сглобката, както е направил Христо Иванов.
„Не им искам оставките, те трябва да преценят как”, подчерта депутатът. Божанков каза, че много хора го съветват да направи нова партия за очертаващите се следващи предсрочни избори, но той няма такова намерение.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пожарната: Проверяват се редовно всички регистрирани дискотеки у нас
Дата: 17/03, 14:24
Стаси Цалова изтръпна, откриха ѝ здравословен проблем в ефир
Дата: 17/03, 14:22
Мъж скочи в движение от кола, с опасност за живота е
Дата: 17/03, 14:13
Експерт: Радев и ПП-ДБ заедно ще водят битката срещу Борисов
Дата: 17/03, 14:04
Протест за 9% ДДС: Заведения и барове ще гасят тока за 9 минути всяка вечер
Дата: 17/03, 13:482 Коментара