Кадър Ютуб
Северна Корея засилва ядрения си капацитет, заяви генералният директор на Международна агенция за атомна енергия (МААЕ) Рафаел Гроси, цитиран от Ройтерс.
Гроси каза пред журналисти в Сеул, че ядреният надзорен орган на ООН е установил бързо нарастване на активността в Центъра за ядрени изследвания "Йонбьон", включително на петмегаватовия реактор, инсталацията за преработка, реактор с лека вода и други съоръжения, предаде OFFnews.bg
Генералният директор на МААЕ отбеляза, че Северна Корея вероятно разполага с няколко десетки ядрени бойни глави.
Пхенян пък осъди като "сериозна провокация" най-новия годишен дипломатически доклад на Япония, в който Северна Корея е определена като "заплаха". Известният като "Синята книга" доклад всяка година представя официалните външнополитически позиции на Токио.
Представител на севернокорейското външно министерство заяви, че начинът, по който е описан ядреният арсенал на Пхенян в тазгодишния доклад, представлява "сериозна провокация, нарушаваща суверенните права" на страната.
Призивът на Токио за пълно ядрено разоръжаване е "анахронично и уклончиво твърдение", каза още севернокорейският дипломат, като добави, че ядрената програма на Пхенян има отбранителни цели.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На живо: Борисов с първо изявление след разгрома на ГЕРБ
Дата: 21/04, 10:45
Електронният прием в детските градини във Варна започва на 11 май, а в първи клас - на 19 май
Дата: 21/04, 10:35
Мъж намушка жена си в дланта и бедрото в добричко село
Дата: 21/04, 10:30
Съдия Жилова за Сарафов: Ако сам не си подаде оставката, трябва да бъде отстранен
Дата: 21/04, 10:21
Варненец попадна в украински плен на фронта
Дата: 21/04, 10:151 Коментар