Булфото
Костадин Костадинов ведната нападна конкурентите от "Величие" с пост в социалната мрежа.
Ето какво пише той:
Депутатите на Величие се заклеха едва преди няколко минути и вече влязоха в ролята на патерица. Имаше проверка на кворума, при която се регистрираха едва 123 депутати. От тях 6 бяха от Величие. На практика те осигуриха кворума за работата по приемането на бюджета - иначе щеше да има само 117 гласа, при необходими 121. Приемането на бюджета е от изключителна важност за управляващите, защото с него те се борят да вкарат България в еврозоната. И Величие още на третата минута се включи в управляващото мнозинство, за да им помогне.
Сутринта пък, още на първата регистрация, предложихме на ППДБ и Меч да не се регистрират, защото в момента заради двама болни в ГЕРБ управляващите нямат кворум - имат 119 гласа. 31 от ППД и 2 от Меч обаче се регистрираха и така кворумът стана 146. Без тях щеше да има 113 гласа и заседанието нямаше да може да почне.
Изводът е, че в момента в Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една българска опозиционна партия - Възраждане.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Купуват 8 електрически автобуса за Варна със съфинансиране от общината
Дата: 21/03, 07:49
Наталия Киселова: Парламентарната група на МЕЧ престана да съществува
Дата: 21/03, 07:201 Коментар
След огромен пожар: Затварят летище „Хийтроу” за цял ден
Дата: 21/03, 07:15
Решено: Държавен конкурент на Билла, Лидл и Кауфланд в пощите
Дата: 21/03, 07:08