Пиксабей
На 54-годишна възраст си е отишъл Иван Лалев – изключителен виолончелист, колега и музикант с рядка почтеност, широка култура и тихо, но безпогрешно присъствие, се казва в съобщението на Софийската филхармония.
Припомнят, че пътят му започва рано, на 10-годишна възраст – под ръководството на баща му Христо Лалев, дългогодишен концертмайстор на виолончелите в Софийската филхармония, и продължава през Националното музикално училище „Любомир Пипков“, през Съединените щати и престижни университети, до големите сцени на Америка и Европа. Дебютът му в „Карнеги хол“, наградите, оркестрите, диригентите, с които работи – всичко това очертава биография на музикант от международна класа.
Но най-важното не е в списъка с постижения. Най-важното е как свиреше – с любов, дисциплина, мисъл и дълбока отговорност към музиката и към хората до себе си, казват от филхармонията, предаде БТА.
От 2016 г. Иван Лалев е концертмайстор на виолончелите в Софийската филхармония: „Позиция, която не просто зае, а отстоя с достойнство, постоянство и професионална чест. Като част от квартет „Филхармоника“ и като колега, той беше опора – тиха, сигурна, без излишни жестове. Софийската филхармония не губи само музикант, а скъп приятел“, казват колегите му.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 05/03, 09:10
Варненец към общината: Докога ще паркираме колите си в това езеро на ул. "Карамфил" във Варна?
Дата: 05/03, 09:03
Експерт: Цените на бензина и дизела ще се повишат с 15 евроцента до дни
Дата: 05/03, 08:46
Над 100 български туристи са блокирани в Малдивите
Дата: 05/03, 08:422 Коментара
Ремарке на камион се откачи и падна на пътя край Варна
Дата: 05/03, 08:37