Булфото
Паднало дърво и катастрофи в почивните дни затрудниха движението през прохода „Петрохан“, който днес осъмна с температури между минус 12 и минус 14 градуса.
Пътят изглежда съвършено почистен. В най-високата част на прохода снежната покривка е около 30 сантиметра. Духа вятър и има риск от навявания.
Последната актуална информация е за затворен пътен участък от Републиканската пътна мрежа.
Директорът на пътното управление в Монтана инженер Володя Вълов посочи в ефира на bTV, че става въпрос за пътя 3-10-11 - между селата Мадан и Септемрийци. Създаден е обходен маршрут.
Причината за затварянето на пътя е обледеняване вследствие на преспите и несправяне в момента.
„По-добре да го затворим, за да го почистим и след това да се пусне пътят. И да се избегнат рискове“, посочи Володя Вълов.
Той коментира, че републиканският път 3-112 при село Смирненски е бил оставен непочистен за много кратко време след обледеняване и се е наложило спешни действия по пропускането на автомобилите.
„Пътна полиция оказа съдействие, но се справихме приблизително за около час-час и половина“, коментира Вълов.
На почистващата фирма ще бъде наложена санкция.
„Шофьорите трябва да се съобразяват, че обстановката е зимна и на всеки две минути може да се промени състоянието на пътната настилка. За това да карат много внимателно, да бъдат подготовени за зимни условия, със съответните гуми и заредени автомобили“, заяви още Вълов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Рая Назарян в началото на новата пленарна сесия: Нека в оставащото време да покажем конструктивен дух и добросъвестност
Дата: 14/01, 09:40
Оркестър „Карандила Джуниър” поздрави ромите по цял свят за Банго Васил
Дата: 14/01, 09:391 Коментар
Отварят за скиори Витоша и Беклемето
Дата: 14/01, 09:38
Драгомир Драганов се завърна в ефира
Дата: 14/01, 09:34
Варна загуби Снежинка Кадиева - любим преподавател и професионалист
Дата: 14/01, 09:31