Пиксабей
Кметът на село Лиляч, община Невестино, Райна Петрова се е отказала от заеманата длъжност, предаде "Фокус". В Общинската избирателна комисия – Невестино е постъпило заявление от страна на кмета, вследствие на което комисията единодушно е прекратила правомощията ѝ.
ОИК – Невестино е уведомила Централната избирателна комисия за предсрочното прекратяване на пълномощията на Райна Петрова като кмет на кметство Лиляч, община Невестино, област Кюстендил. Заявлението е подадено чрез председателя на Общинския съвет – Невестино.
Централната избирателна комисия служебно е извършила справка в електронния регистър на ГД "ГРАО“ към Министерството на регионалното развитие и благоустройството за броя на лицата с постоянен и настоящ адрес в населеното място. Данните показват, че броят на населението отговаря на законовите изисквания за провеждане на частичен избор за кмет на кметство.
В тази връзка ЦИК е предложила на президента на Република България да насрочи частичен избор за кмет на кметство Лиляч.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Сметната палата: За 3 години само пет сигнала за корупция по европрограми за близо 13 млрд. евро
Дата: 14/01, 08:33
Колячев: Глобихме търговец с 15 000 евро
Дата: 14/01, 08:32
Въвеждат "бърза писта" за жалби, свързани с преминаването към еврото
Дата: 14/01, 08:26
Еднократната помощ за новородено в Загреб се повишава на 800 евро
Дата: 14/01, 08:24
Шефът на АИКБ: Средната заплата на наши и чужди работници е 2000 лева
Дата: 14/01, 08:22