Нургюл Салимова приключи с победа на Европейското по шахмат


Дата: 26/03, 22:20

снимка: Булфото 

Звездата ни в женския шахмат Нургюл Салимова завърши с победа участието си на европейското индивидуално първенство по класически шахмат, което се проведе в Ефорие Норд, Румъния.

Талантът ни спечели с черните срещу сърбина Илия Станоевич. В крайното класиране Салимова е на 153-о място с 6 точки от 11 възможни.

Иван Чепаринов завърши най-напред от българския отбор. Той финишира на 52-о място със 7 точки. В последния кръг той се справи с черните фигури с поляка Йонаш Баум.

Момчил Петков зае 67-о място, предава Фокус. 

Еврошампион с 8.5 точки е германецът Матиас Блюбаум. Второто място е отново за германец - Фредерик Зване, а трети, отново с 8.5 точки, е Максим Родщайн от Израел.

Участие в европейското първенство взеха 375 шахматисти.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



В следващите три дни облаци и дъжд
Дата: 30/03, 14:42

Жена отглежда множество кучета в лоши условия в апартамент в центъра на София
Дата: 30/03, 14:28

Разкриха поста на Гибона в Левски
Дата: 30/03, 14:16

АПИ ще плати 190 000 лв. за проучване доволни ли сме от пътищата
Дата: 30/03, 14:04

Жена роди по време на земетресението в Мианмар
Дата: 30/03, 13:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия