Кадър Ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес на среща с египетския президент Абдел Фатах Сиси в рамките на Световния икономически форум в Давос, че би искал да събере лидерите на Египет и Етиопия, за да изработят споразумение за разрешаване на спора относно етиопския язовир на река Нил, който и Египет, и Судан смятат за сериозна заплаха за жизненоважните водни ресурси, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
Етиопският мегаязовир "блокира Нил", каза Тръмп, добавяйки, че иска да "възобнови преговорите“ между Кайро и Адис Абеба, предаде Франс прес.
Египет, който разчита на Нил за 97% от нуждите си от вода, нарича мегаязовира "екзистенциална заплаха", докато Етиопия вижда в съоръжението възможност да удвои производството си на електроенергия, отбелязва АФП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тигърчето от зоопарка в Стара Загора вече си има име
Дата: 23/01, 12:25
На 55 години внезапно почина Калин Терзийски
Дата: 23/01, 12:16
Костадинов: Трябва да имаме близки отношения с администрацията на Тръмп, но не и от този кабинет
Дата: 23/01, 12:14
Ниските температури са причина за падналите отломки от къщата на Иван Драсов във Варна
Дата: 23/01, 12:07
Иван Иванов показа шампионски дух и продължава напред в Испания
Дата: 23/01, 12:00