Снимка: Булфото
Коалицията “Продължаваме промяната - Демократична България” трябва да представи максимално силна програма и максимално силни кандидатски листи, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов в кулоарите на Народното събрание.
“Нашата коалиция има огромен дълг към протеста и избирателите. Трябва да им представим максимално силна програма и максимално силни листи, които да отговорят на очакванията, които протестиращите граждани ни поставиха през декември. Затова коалицията трябва да работи правилно и трябва да работи добре, но това не може да стане чрез ултиматуми”, категоричен бе Божанов.
В хода на изявлението стана ясно, че парламентарната група на ПП-ДБ подготвя законопроект, който да либерализира сектора на нотариусите, така че те да се състезават конкурентно, както го правят адвокатите, посочват от партията.
“Към момента нотариусите действително вършат част от работата, която би трябвало държавата сама да си върши, свързана със събирането на местни данъци и други проверки. Когато този процес бъде дигитализиран, когато регистърът на МВР бъде надграден, така че всичко това да се случва електронно и гражданите да могат да прехвърлят собствеността на автомобили изцяло по електронен път, тогава държавата сама ще може да върши тези дейности и този процес да бъде изцяло облекчен, освободен от допълнителни такси и най-накрая България да се нареди до другите европейски държави”, заключи Божанов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Жители на Траката излязоха на протест заради състоянието на улиците
Дата: 18/02, 08:33
Асен Василев: ГЕРБ и ДПС трябва да паднат под 80 депутати, за да се махне хватката от съдебната система
Дата: 18/02, 08:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 18/02, 08:30
Шофьори от Варна: "Малката Венеция" отново е на бул. "Христо Смирненски", има закъсали коли
Дата: 18/02, 08:28
Пътуващи: Пътя Варна - Побити камъни - Девня е непочистен
Дата: 18/02, 08:17