Снимка: Булфото
Парламентарната група на МЕЧ не се е разпадала, а Наталия Киселова не позволи на двама депутати да се закълнат. Това заяви на брифинг Радостин Василев, след като по-рано тази сутрин председателят на НС обяви, че групата на МЕЧ се разпуска.
"Това, което тя изчете, няма никаква правна стойност. Парламентарната група на МЕЧ не се е разпадала, днес щеше да се попълни в 11-числен състав, но Киселова не позволи на двама наши колеги да се закълнат. Още в сряда тя определи петък като ден за клетва, но един час преди клетвата каза, че парламентарната група се разпада. Това е абсолютно незаконосъобразно, нейно еднолично решение, вероятно под натиск на БСП, ИТН, разбрах, че от Тошко Йорданов, и ГЕРБ", каза Радостин Василев.
По думите му това решение няма никакви правни последици, а Наталия Киселова трябва незабавно да си подаде оставката, съобщава БНТ. МЕЧ подават сигнал срещу нея в прокуратурата и обявяват гражданско неподчинение, ако останалите депутати не вземат мерки.
"Даваме възможност на останалите народни представители, които имат юридическа култура, да преоценят всичко което се случва, защото това е прецедент. Нашата група не се разпада".
Василев обясни още, че броят на депутатите на МЕЧ след решението на Конституционния съд е 11. След напускането на двама от тях, днес нови двама е трябвало да се закълнат на тяхно място.
"Този период от една седмица, в който не са се заклели новите двама, не може да бъде използва от председателя. В правилника е предвидено, че парламентарна група се разпада, само когато бъде напусната от вече заклели се народни представители и те станат независими. В нашия случай ние нямаме напуснали, а такива, които не са се заклели".
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Subaru BRZ: последният мохикан се намира във Варна!
Дата: 28/03, 16:30
Русия: Предотвратихме атентат в Москва
Дата: 28/03, 16:25
Фейсбук съобщение: Връщат ни в началото само с приятелите
Дата: 28/03, 16:20
Мими Иванова: Развигор ми „изневери” с Лили и Кичка
Дата: 28/03, 16:20
Задържаха под стража крадец на автомобили във Велико Търново
Дата: 28/03, 16:18