Кадър ютуб
Франция ще гласува против мащабното търговско споразумение, което Европейският съюз се готви да подпише със страните от Меркосур (Аржентина, Бразилия, Парагвай и Уругвай), заяви френският президент Еманюел Макрон на фона на земеделските протести, които блокираха пътищата към Париж, и в частност забележителности като Триумфалната арка, в знак на съпротива срещу сделката, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
Фермери от синдиката "Координасион Рюрал“ (Coordination Rurale) призоваха за протести в Париж поради опасения, че планираното споразумение за свободна търговия с Меркосур може да залее страната с внос на евтини храни.
Маркон заяви в социалните мрежи, че Франция ще гласува против сключването на сделката. "Подписването на споразумението не е краят на тази сага. Ще продължа да се боря за пълното изпълнение на ангажиментите, получени от Европейската комисия, и за защитата на нашите селскостопански производители", написа Макрон в социалната платформа "Екс".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Барселона беше много близо, но отпадна за Купата на краля
Дата: 04/03, 00:13
За рекордите на Гинес: Откриха питон с дължина над 7,2 метра
Дата: 04/03, 00:00
Барселона мечтае за невъзможния обрат: 3:0 срещу Атлетико Мадрид
Дата: 03/03, 23:54
Иво Димчев: Честит празник и благодаря от сърце за стотиците съобщения и милите думи!
Дата: 03/03, 23:481 Коментар
Германският канцлер Фридрих Мерц: „На едно мнение сме по отношение на премахването на този ужасен режим в Техеран“
Дата: 03/03, 23:42