Над 8000 бивши затворници са се присъединили към украинската армия


Дата: 02/04, 14:49

снимка Булфото

От началото на април повече от 8000 бивши затворници – мъже и жени, са се присъединили към редиците на въоръжените сили на Украйна, а в момента се разглеждат около още 900 заявления, съобщи за Укринформ началникът на отдела за изпълнение на присъди към министерството на правосъдието Йевхен Хоробец.

След като на 8 май 2024 г. украинският парламент приет закон, позволяващ предсрочно освобождаване на затворници срещу участие в отбраната на Украйна, първите доброволци се присъединиха към бойните части през август 2024.

В деня, в който съдът вземе решение за условно предсрочно освобождаване, бившият затворник става военнослужещ във Въоръжените сили на Украйна и има, с малки ограничения, същите права и задължения като останалите войници, припомня агенцията.

Повечето предсрочно освободени са се присъединили към редиците на 1-ви отделен щурмови батальон "Да Винчи", 225-ти отделен щурмови полк, 92-ра отделна щурмова бригада, 93-та механизирана бригада "Холодни яр", 95-та отделна щурмова бригада, Трета щурмова бригада, както и към някои други специални части, които са част от Силите за сигурност и отбрана на Украйна.

"Тази програма дава на хората втори шанс – възможност не само да изкупят вината си, но и да докажат лоялността си към Украйна на фронтовата линия, където е необходим всеки един защитник", отбеляза Хоробец, предаде БТА.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



Бившият министър на енергетиката Александър Николов: България всяка година губи милиарди в Сектор "Енергетика
Дата: 12/04, 05:00

Специално за Великден – прясното агнешко в Lidl на цени от миналата година
Дата: 12/04, 04:40

Промяна на времето в събота
Дата: 12/04, 04:00

Световният лидер Librex стъпва във Варна с хитовия си уред Ritello и променя начина, по който почистваме
Дата: 12/04, 03:30

Театър, опера и балет стават част от дигиталните възможности за развлечение за абонатите на А1
Дата: 12/04, 03:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия