Сигнал за насилие над дете в детска градина вдигна на крак администрацията във Враца


Дата: 22/01, 13:18

Пиксабей

След проверки по сигнал в детска градина „Вълшебница“ във Враца - липсват данни за насилие над дете, съобщиха от Общината.

Във връзка с публично разпространени твърдения за неправомерно поведение спрямо дете в градината е установено е, че незабавно са предприети всички действия, предвидени в действащото законодателство.

По случая са извършени няколко независими проверки - от ръководството на детското заведение, по Координационния механизъм с участието на компетентните институции, както и от експертна комисия на Община Враца.

В резултат на всички проверки не са установени доказателства за упражнено физическо или психическо насилие, нито за нарушения от страна на педагогическите специалисти.

С оглед спокойствието на децата и родителите, и въпреки липсата на констатирани нарушения, по инициатива на Община Враца е ангажиран външен детски психолог, който при желание от страна на родителите ще работи с децата от групата.

Предстои и родителска среща, на която ще бъде обсъден случаят. Община Враца подхожда с отговорност към всеки сигнал, свързан със сигурността на децата, и остава ангажирана с осигуряването на сигурна, спокойна и подкрепяща среда в общинските детски градини, посочват от администрацията, предаде "Дарик".

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Успех за ПАОК и Кирил Десподов
Дата: 22/01, 22:20

Начало на двубоя Глазгоу Рейнджърс - Лудогорец за Лига Европа
Дата: 22/01, 22:10

Веселин Вълчев: Най-вероятно след три години ще се наложи да платим 1 милиард долара-членски внос за Съвета за мир
Дата: 22/01, 21:481 Коментар

Захари Карабашлиев спечели приза „Писател на 2025 г.”
Дата: 22/01, 21:36

КУБ Кънстракшън разшири строителните си правомощия в България
Дата: 22/01, 21:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия