Ръководител на отдел „Измами": Искат ли ви пари по телефона, това вероятно е измама


24/11/2024, 20:55

Кадър Нова ТВ

Възрастна жена е станала жертва на поредната телефонна измама, при която е предала значителна сума пари на измамниците. 74-годишната потърпевша е била подведена да предаде 3500 лева, 17 000 долара и 5000 евро на непознат, който по-късно е идентифициран като гражданин на Северна Македония.

Полицията разкрива механизма на измамата

В предаването „На фокус" по Нова ТВ ръководителят на отдел „Измами" в Националната полиция Златка Падинкова разкри подробности за случая. По думите ѝ измамниците са се представили за служители на полицията, като са убедили жертвата, че трябва да предаде спестяванията си за опазване.

"Информацията, с която разполагат телефонните измамници се споделя от жертвата по време на телефонния разговор", поясни Падинкова.

Статистика на измамните обаждания

Според данните на полицията за първите десет месеца на годината са регистрирани над 100 000 опита за телефонни измами. "Имаме данни за регистрирани, установяваме го по наши канали. Извършените престъпления са едва 238", съобщи Падинкова.

Рисков профил на жертвите

Ръководителят на отдел „Измами" подчерта, че най-често жертви на телефонните измами стават хора над 75-годишна възраст. Тя определи телефонните измами като „занаят" за определена социална група.

"Поискат ли ви пари по телефона, това вероятно е измама", предупреди Златка Падинкова.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20

ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01

Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия