Земеделци: Един орган да управлява водите, три министерства не могат да се съберат трети месец


Дата: 02/04, 18:25

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Един административен орган трябва да управлява водите в България, това заяви Илия Проданов от Българската аграрна камара в „Лице в лице” по bTV. Той говори за огромния проблем, който имат земеделците с изпускането на вода от язовири за производството на електроенергия.

Проданов обясни, че водата за поливане се източва за нуждите на ВЕЦ и в това няма проблем, ако се прави в сезона на поливане. Тогава тя пак ще произведе ток, но и ще напои посевите. Това обаче се прави и сега, което намалява запаса в язовирите.

Представителят на земеделците каза също, че три месеца се опитва да събере еко, енергийното и земеделското министерство за обща среща за обсъждане на проблема, но това не се е случило. По тази причина Проданов беше категоричен, че е крайно време държавата да създаде един орган, който да управлява водите у нас.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



Гришо мачка у дома си в Монте Карло: Бях си вкъщи, дойдох с колата си
Дата: 09/04, 20:43

Разработиха нов вид витамини
Дата: 09/04, 20:40

Трансплантация на костен мозък при рак на кръвта и хематологични заболявания в Acibadem
Дата: 09/04, 20:40

Гришо се класира за третия кръг на Мастърса в Монте Карло
Дата: 09/04, 20:39

Хлътна пешеходна улица в центъра на Варна
Дата: 09/04, 20:34

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия