снимка: Булфото
Добри са условията за туризъм в планините и планинските курорти на България, с изключение на най-високите части на Стара планина. Това съобщиха за БТА от Планинска спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК).
По високите райони на Стара планина има мъгла и духа умерен вятър.
Съоръженията за планински и зимен туризъм в Банско работят, на Пампорово също, но снежната покривка там е едва пет сантиметра.
През изминалото денонощие няма постъпили сигнали за инциденти с туристи в планините и планинските ни курорти.
В планините облачността ще е значителна, билата често ще са в мъгла, според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Главно в следобедните часове на много места ще има валежи от дъжд, над 1700 метра - от сняг. Ще духа до умерен вятър от североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра - около 1°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Над 400 българи се прибраха от Дубай и Абу Даби
Дата: 05/03, 07:00
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 05/03, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 05/03, 07:00
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 05/03, 06:10
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 05/03, 06:00