Френският президент Макрон обсъжда в четвъртък забраната за ползване на социалните мрежи от непълнолетни


15/04/2026, 00:45

снимка: Булфото

Френският президент Еманюел Макрон ще проведе в четвъртък видеоконференция с лидери на страните от Европейския съюз и председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, за да настоява за координиран подход по отношение на забраната на достъпа до социални мрежи за непълнолетни, предаде Ройтерс, позовавайки се на Елисейския дворец. 

Министър-председателят на Испания Педро Санчес и представители на Италия, Ирландия и Нидерландия ще участват в разговора, се казва в изявлението, допълва БТА.   Елисейският дворец уточни, че окончателният списък с участниците ще бъде обявен по-късно. 

"Основната цел е да действаме координирано и да подтикнем Европейската комисия - в положителния смисъл на думата - върви напред със същото темпо като държавите членки", заяви пред журналисти съветник на френския президент. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Слави Трифонов мълчи
Дата: 20/04, 10:191 Коментар

87.23% протоколи: Победа за ПБ. 0,14% разлика между вторите и третите, 45 хиляди "не подкрепят никого"
Дата: 20/04, 10:18

Как се прави здрав корем
Дата: 20/04, 10:10

Beauty Center Izida ще отбележи първата си годишнина с бляскаво събитие във Варна
Дата: 20/04, 10:10

Нидал Алгафари: Разгромна победа на Радев! Виновни има! Кои са?
Дата: 20/04, 10:071 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия