Пиксабей
Хората могат да работят до много по-късна възраст в сравнение с тази, на която се пенсионират сега. Това пише Международният валутен фонд (МВФ) в нов доклад, който се основава на голямо изследване на физическото състояние на възрастните в сравнение със състоянието преди четвърт век, предаде 24 часа.
Данни от 41 държави разкриват забележителни скокове в продължителността на живота и в здравословното състояние. Изследването показва, че сега хората на 70 имат същите когнитивни функции като средния 53-годишен през 2000 г.
То се основава на подробни проучвания на 1 милион души на възраст 50+, тестващи функции като памет, ориентация, основни математически умения, сила на захващане и белодробна функция. Изводът е, че физическото здраве през последните 25 г. се е подобрило толкова, че 70-годишните сега могат спокойно да продължат да работят, вместо да се пенсионират, и по този начин да спасят пазара на труда, който се е оголил в развитите държави.
Според МВФ бързото подобрение вероятно ще продължи през следващите десетилетия, макар и с по-бавни темпове.
Фондът предупреждава, че затъналите в дългове правителства не могат да си позволят да оставят нарастващите групи от здрави и умни възрастни хора да се наслаждават на дълго пенсиониране. Вместо това те трябва да бъдат насърчавани да продължат да работят, за да компенсират нарастващия дисбаланс между работещи и пенсионери.
Още https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/20346484
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Чистят 70 канали, дерета, канавки и водостоци във Варна
Дата: 15/12, 09:49
БТВ показа що е то чутура
Дата: 15/12, 09:42
Иван Петков, БСП: Участието ни във властта беше грешка
Дата: 15/12, 09:311 Коментар
А1 е носител на отличието True Leader в телекомуникациите за 2024 година
Дата: 15/12, 09:30
Задържаха 82-годишен за кражба на стол и маса в Девненско
Дата: 15/12, 09:25