Стопкадър Фейсбук, Георги Кандев
Нови арести при акциите срещу купуване на гласове.
И.д. главен секретар на МВР Георги Кандев съобщи за поредна успешна акция срещу организираното купуване на гласове. Този път на територията на Търговище.
В профила си в социалните мрежи той даде подробности за задържането на две лица и новите методи, до които прибягват нарушителите.
„Независимо от опитите на купувачите на гласове да измислят нови методи за извършване на престъпленията си, те няма да успеят да подведат органите на МВР”, заяви Кандев.
Операцията е проведена незабавно след подаден сигнал за организирана търговия с вот. При акцията са задържани двама мъже, срещу които вече е образувано досъдебно производство.
При извършените обиски криминалистите са попаднали на сериозна сума пари и доказателства за престъпната дейност. Открити са близо 12 000 евро, като парите са били укрити в пояс по тялото на единия от задържаните мъже. Освен валутата, полицаите са намерили и списъци с имена, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
НАТО поздрави Радев
Дата: 20/04, 16:45
Министър Трайков: Изпратихме покана до Турция за преговори с „Боташ“
Дата: 20/04, 16:351 Коментар
Как се прави здрав корем
Дата: 20/04, 16:30
Михов за изборите във Варненска област: Високо оценявам комуникацията между институциите на държавната и на местната власт
Дата: 20/04, 16:25
При 100% обработени протоколи: Пет партии влизат в парламента
Дата: 20/04, 16:121 Коментар