Бурята "Мартиньо" нанесе щети в Испания


Дата: 23/03, 14:00

Снимка Pixabay

Бурята "Мартиньо" нанесе нови щети в Испания. В 14 провинции са обявени предупреждения за опасно време, евакуирани са над 100 души.

Мост от римско време беше частично разрушен през нощта под напора на водите на река Тахо в град Талавера де ла Рейна в провинция Толедо. Две от секциите на съоръжението са разрушени. На място са изпратени полиция и аварийни екипи, които ограничават достъпа до свлачището, предава БНР.

100 души са били евакуирани от домовете си в град Ескалона в същата провинция след като река Алберче е излязла от коритото си и е достигнала до 200 къщи. Местните жители все още нямат информация кога ще могат да се приберат в домовете си.

В Астурия, Кантабрия, Галисия и Страната на баските е обявен оранжев код заради очаквани вълни с височина от 5 до 8 метра. Държавната метеорологична агенция призова за особено внимание в северната част на полуострова, където се очакват снеговалежи на височина между 800 и 1200 метра.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Гранична полиция" предупреждава за възможни затруднения при преминаването през граничните преходи с Гърция
Дата: 14/01, 07:52

Тръмп бе заснет да показва среден пръст по време на посещение в автомобилен завод
Дата: 14/01, 07:49

От днес до 20 януари във Варна учениците минават на онлайн обучение
Дата: 14/01, 07:47

Кремен Георгиев: Подгответе се разлика в сметките за парно и топла вода спрямо миналата година
Дата: 14/01, 07:46

Руско нападение остави без ток десетки хиляди в родния град на Зеленски, украинска атака с дронове нанесе щети в Ростов на Дон
Дата: 14/01, 07:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия