Кадър Джемини
Тежък случай на домашно насилие разследват в силистренското село Ситово, след като мъж запали жена, с която живеел на семейни начала, а след това се е самоубил.
Сигналът за инцидента е подаден на 12 април около 17:30 часа на телефон 112, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Силистра. По първоначални данни 43-годишен мъж е причинил тежки изгаряния по лицето и тялото на 48-годишната жена, предаде Блиц.
Пристигналите на място екипи установили, че извършителят е починал. Тялото му е открито на балкона на жилището, като по него не са констатирани следи от насилие.
Пострадалата жена е транспортирана първоначално в МБАЛ-Силистра, а впоследствие е преместена в УМБАЛ „Медика“ в Русе. Състоянието ѝ е тежко и има опасност за живота ѝ.
По случая е образувано досъдебно производство за нанесена тежка телесна повреда в условията на домашно насилие. Разследването продължава под надзора на прокуратурата, като се изясняват всички обстоятелства около трагедията.
Случаят отново поставя на фокус проблема с домашното насилие в страната и необходимостта от навременна намеса и защита на жертвите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Абас Арагчи: Ще държим отговорни всички държави, които помагат на САЩ при евентуална атака срещу Иран
Дата: 24/07, 10:06
Проверката не установи разлив на мазут и теч от танкера "Кайрос"
Дата: 24/07, 09:59
Цената на петрола сорт Брент остава над 100 долара за барел
Дата: 24/07, 09:55
Турските власти осуетиха нелегален превоз на пет кученца към България
Дата: 24/07, 09:44
Икономистът Георги Ангелов: Вървим по пътя на Жан Виденов
Дата: 24/07, 09:432 Коментара