Южна Корея е в пълна бойна готовност за война с Ким Чен Ун


Дата: 03/12, 16:38

Кадър Ютуб

Южнокорейският президент Юн Сук-йол обяви във вторник военно положение в необявено късно вечерно обръщение, излъчено на живо по телевизия YTN, предава "Ройтерс", цитира БТА.

Юн каза, че няма друг избор, освен да прибегне до такава мярка, за да защити свободния и конституционен ред, като каза, че опозиционните партии са взели за заложник парламентарния процес, за да хвърлят страната в криза.

"Обявявам военно положение, за да защитя свободната Република Корея от заплахата на севернокорейските комунистически сили, за да изкореня презряните про-севернокорейски антидържавни сили, които ограбват свободата и щастието на нашия народ, и за да защитя свободната конституция ред", каза Юн.

В обръщението той не каза какви конкретни мерки ще бъдат предприети.

Юн цитира предложение на опозиционната Демократическа партия на страната, която има мнозинство в парламента, тази седмица за импийчмънт на някои от висшите прокурори в страната и нейното отхвърляне на предложението за правителствен бюджет.






Спонсорирани връзки.



Германия одобри мащабното увеличение на разходите за отбрана
Дата: 18/03, 18:20

Близо до дискотеката в Кочани е имало нелегален склад за гориво
Дата: 18/03, 18:10

Путин: Не слушайте Песков, на него това му е работата
Дата: 18/03, 18:03

Това е най-сигурната страна при Трета Световна война
Дата: 18/03, 18:00

Работна група в парламента обсъжда промените в Изборния кодекс с представители на ЦИК
Дата: 18/03, 17:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия