Броят на жертвите на мощното земетресение в Тибет нарасна до най-малко 53 души


Дата: 07/01, 08:57

Пиксабей

Броят на жертвите на мощното земетресение в Тибет днес е нараснал до най-малко 53 души, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Земетресението с магнитуд 7,1 е било с епицентър в Тибет на дълбочина около 10 километра, съобщи Геоложката служба на САЩ. 

Китайската новинарска агенция Синхуа съобщи, като се позова на местните власти, че най-малко 53 души са загинали, а 62 са ранени. 

Много къщи в близост до епицентъра са се срутили.

Земетресението е регистрирано на около 400 километра западно от тибетската столица Лхаса. 

Китайските военни са изпратили безпилотен самолет, който да проучи епицентъра, съобщава още Синхуа. Провеждат се спасителни операции, а жителите се евакуират, за да се избегнат евентуални последици от вторичните трусове.

Китайският център за наблюдение на земетресенията отчете магнитуд на земетресението от 6,8.

Тибет, както и цялата югозападна част на Китай, Непал и Северна Индия, често са засегнати от земетресения.

Опустошителното земетресение в китайската провинция Съчуан през 2008 година отне живота на около 70 000 души. През 2015 година силно земетресение разтърси района на Катманду в Непал, при което загинаха около 9000 души и хиляди бяха ранени.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Атанас Славов ПП-ДБ: Другата седмица ще има протест, свързан със съдебната система
Дата: 15/01, 06:00

Край на сковаността в ставите
Дата: 15/01, 05:53

Над 25 години опит в неврохирургията – проф. Селчук Пекер в София на 24.01.26 г.
Дата: 15/01, 05:00

Политологът Милен Любенов: Протестите ще продължат в следващите месеци
Дата: 15/01, 05:00

5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 15/01, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия