Кадър Веселтрафик
Финландската компания "Синиа" обяви днес, че е възстановила напълно своя подводен оптичен кабел "Си-лайън 1" (C-Lion1), който беше прекъснат на 18 ноември, предаде Ройтерс.
Този кабел осигурява цифрова свързаност между Финландия и Германия.
По-рано този месец два подводни кабела, като "Си-лайън 1" беше единият от тях, бяха повредени за по-малко от 24 часа. Германският министър на отбраната Борис Писториус изрази предположение, че това е саботаж, а екипаж на китайски товарен кораб, пуснал котва в близост до мястото на инцидента, е сред основните заподозрени, отбелязва Ройтерс.
Вторият повреден кабел, свързващ Швеция и Литва, също беше ремонтиран и отново функционира, съобщи късно снощи компанията оператор "Арелиън".
И двата инцидента, станали на 17 и 18 ноември, бяха в близост до Швеция, като вчера Стокхолм поиска от Пекин съдействие за изясняване на случая. Днес говорител на китайското външно министерство посочи, че Пекин е готов да работи със съответните страни, за да разбере какво е причинило повредата, съобщава БНТ.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пратеникът на Нова в Кочани: Мъката е неописуема, жертвите са над 100
Дата: 17/03, 16:29
Македонският здравен министър пристига в София при най-тежко пострадалите
Дата: 17/03, 16:29
По-малко чужди езици в училище, повече математика и БЕЛ
Дата: 17/03, 16:28
Ефектът Тръмп: Златото се изстреля за първи път над 3 хиляди долара за унция
Дата: 17/03, 16:24
Държавата ще регулира цените на 22 стоки, въвежда таван на надценките
Дата: 17/03, 16:23