Кадър Youtube
Външните министри на страните от Европейския съюз ще проведат видеоразговор във връзка със ситуацията в Близкия изток. Извънредният съвет беше свикан от първия дипломат Кая Калас.
Според нея "безразборните атаки" на иранския режим срещу съседите му в отговор на вчерашните удари на САЩ и Израел, носят риск от вкарване на региона в по-широка война.
В ранния следобед ще бъде свикано и заседание на постоянните представители на страните членки.
Извънредно днес се събират и най-големите производители на петрол от ОПЕК.
Очаква се да бъдат разгледани възможностите за по-голямо увеличение на доставките на петрол заради несигурната ситуация при Ормузкия проток.
През този воден път преминава около една четвърт от световната морска търговия с петрол и това неизбежно ще се отрази на цените на черното злато.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 02:00
Премиерът Стармър: Великобритания ще позволи на САЩ да използват британски бази за удари по ирански ракетни обекти
Дата: 02/03, 01:55
Гръцката полиция е в повишена бойна готовност заради войната в Иран
Дата: 02/03, 01:45
Макрон: Франция се организира, за да може да репатрира своите граждани
Дата: 02/03, 01:30