Американската агенция Human Rights Activists News Agency: 72 убити при протестите в Иран


Дата: 10/01, 22:40

Кадър Х

С прекъсването на интернет връзката в Иран и прекъсването на телефонните линии, оценката на демонстрациите от чужбина става все по-трудна. Но според американската агенция Human Rights Activists News Agency броят на жертвите в протестите е нараснал до най-малко 72 убити и над 2300 задържани.

Други съобщения, макар и непотвърдени, посочват, че броят на жертвите е в стотици, позовавайки се на местни лекари в Иран, предава Фокус. 

Свидетел от западната част на Иран е заявил пред Reuters, че Ислямската революционна гвардия е разположена и открива огън в района, от който свидетелят говори.

По-рано вестник Telegraph съобщи, че върховният лидер аятолах Али Хаменей е поставил Ислямската революционна гвардия в най-висока степен на готовност.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 16/01, 07:30

Блиц и редовен парламентарен контрол са в програмата на депутатите
Дата: 16/01, 07:21

Майка и двете й деца загинаха при пожар в София
Дата: 16/01, 07:17

Без спиране на тока във Варна и областта и днес
Дата: 16/01, 07:16

Дъждът ще премине в сняг, преди обяд ще има и поледици
Дата: 16/01, 07:11

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия