Снимка Българска федерация по тенис
Страхотна победа на възпитаник на варненския "Черно море - Елит".
Националът на България за Купа „Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 30 хиляди долара.
Поставеният под №7 в схемата българин победи на старта с 5:7, 7:6(5), 7:5 Никола Робер (Франция). Срещата продължи три часа и 50 минути. 23-годишният Нестеров загуби първия сет с единствен пробив в 12-ия гейм, пише Блиц.
Българинът поведе с 5:2 във втората част, допусна изравняване при 5:5, а след това се стигна до тайбрек. В него националът изоставаше с 4:5, но спечели следващите три точки и изравни резултата в сетовете. Третата решителна част също беше изключително драматична. Нестеров поведе с 4:2, допусна обрат при 4:5, като при този резултат Робер сервираше за спечелване на мача.
Българинът обаче не се предаде, спечели следващите три гейма и триумфира с победата. Във втория кръг Пьотр Нестеров ще играе срещу друг французин – Александър Обрио. Българинът участва и в надпреварата на двойки.
Срещата на Нестеров и Лука Потенца (Италия), поставени под №2 в схемата, срещу Хорхе Планс (Испания) и Кристофър Сусу (Австрия) беше прекъсната вчера при резултат 0:3 в първия сет и ще бъде доиграна утре.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пристигнаха новите влакове на "Шкода", които ще развиват до 160 км/ч.
Дата: 16/04, 00:00
Проф. Юлиана Матеева - Гласът на разума в 51-то НС и лицето на Величие!
Дата: 16/04, 00:00
Кание Уест е заподозрян в нападения на мъж в хотел
Дата: 15/04, 23:55
Треньорът на Франция Дидие Дешан: Юго е аут за Световното
Дата: 15/04, 23:51