Първото бебе на Балчик все още се чака


Дата: 08/01, 15:10

Снимка: Пиксабей

142 срещу 132 са издадените актове за раждане през 2024 спрямо предходната година, предава Радио Варна. Това показват справките на дирекция Гражданска регистрация и административно обслужване в община Балчик. Първият издаден акт за раждане за 2025-а е в регистъра от дата 2 януари, но момченцето Николай Асенов е роден на 22 ноември миналата година в Полша.

В балчишкото акушеро-гинекологично отделение бебето на годината все още се очаква. Управителят на общинската болница д-р Пламен Димитров отбеляза, че регистърът на бременните от региона намалява с всяка година.

На Ивановден медиците са приели в отделението момченце, родено вкъщи в балчишкото село Кремена, което е поредното дете на многодетна майка от Вълчи дол.

Въпреки по-малкото раждания, регистърът на издадените актове за раждане за миналата година е с десет повече спрямо предходната. Такава е статистиката и за сключените бракове – 191 срещу 175. Още в първите дни на годината вече има интерес към заявяване на дати за сватби, като най-предпочитани за този ритуал остават Двореца в Балчик и голф комплекс край града.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Много българи са блокирани на круизни кораби в Дубай
Дата: 01/03, 16:33

Времето във Варна в понеделник: От 0 до 9 градуса
Дата: 01/03, 16:29

Иран удари танкер от своя "сенчест" флот край бреговете на Оман
Дата: 01/03, 16:261 Коментар

Малена Замфирова с бронзово отличие от Световната купа по сноуборд
Дата: 01/03, 16:24

Костадинов: Почина депутатът от Възраждане Славчо Крумов
Дата: 01/03, 16:161 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия