Пиксабей
Българският музикален пазар расте с двуцифрени темпове. Това показва ново национално изследване за състоянието и развитието на музикалната индустрия в България, което ще бъде представено на 24 февруари в София, предаде БТА.
Изследването е възложено от Асоциацията на независимите музикални изпълнители и продуценти и изпълнено от агенция Kantar чрез национално представително потребителско проучване сред населението на възраст над 15 години, експертни интервюта с водещи професионалисти от музикалната индустрия и специалисти в областта на финансите и авторското право и анализ на публични документи, доклади и статистически данни.
Резултатите показват също, че живата музика генерира повече от половината икономическа стойност, а концертите са гръбнакът на музикалния пазар в България.
Според проучването българската музикална индустрия се развива по-бързо, отколкото се отчита публично. При целенасочена и координирана политика страната може да утрои международния си музикален потенциал, липсва координация, а не потенциал – българската музика има ресурс за силен глобален растеж, показват още данните.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
За рекордите на Гинес: Откриха питон с дължина над 7,2 метра
Дата: 04/03, 00:00
Барселона мечтае за невъзможния обрат: 3:0 срещу Атлетико Мадрид
Дата: 03/03, 23:54
Иво Димчев: Честит празник и благодаря от сърце за стотиците съобщения и милите думи!
Дата: 03/03, 23:481 Коментар
Германският канцлер Фридрих Мерц: „На едно мнение сме по отношение на премахването на този ужасен режим в Техеран“
Дата: 03/03, 23:42
Барселона 2:0 Атлетико Мадрид след 60 минути игра за Купата на краля
Дата: 03/03, 23:36