стопкадър: Ютуб, архив
Норвежката престолонаследничка Мете-Марит, която страда от рядко белодробно заболяване, се появи публично за първи път с устройство, подпомагащо дишането ѝ.
52-годишната принцеса носеше назална канюла – тръбичка, свързана с кислороден апарат, носен от служител на кралския двор, докато заедно със семейството си посрещаше параолимпийски спортисти в Осло, съобщиха световните агенции, цитирани от БГНЕС.
Принцесата страда от рядка форма на белодробна фиброза, която причинява затруднено дишане и неведнъж се е налагало да ограничава официалните си ангажименти. Кралският двор съобщи през декември, че тя се нуждае от трансплантация.
Мете-Марит е омъжена за престолонаследника принц Хокон от 2001 г. През януари бяха разкрити документи, показващи, че е поддържала приятелски отношения със сексуалния престъпник Джефри Епстийн между 2011 и 2014 г.
Освен това синът ѝ от предишна връзка – Мариус Борг Хойби, в момента е изправен пред съд по обвинение в изнасилване, което той отрича.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шефът на КУБ Корпорация: Стига лъжи по наш адрес!
Дата: 18/04, 11:10
546 машини за гласуване пристигнаха във Варна под полицейска охрана
Дата: 18/04, 11:06
Камион, натоварен с картофи, се преобърна на АМ "Тракия"
Дата: 18/04, 10:54
Трима души са в болница след тежка катастрофа между два автомобила в Шумен
Дата: 18/04, 10:45
"Обезопасиха" дупка на околовръстното на Стара Загора с предупредителен триъгълник
Дата: 18/04, 10:34