снимка: АПИ, архив
До 10-15 см е снежната покривка по най-високите части и проходите "Превала“, "Пампорово“ и "Рожен“ в област Смолян, съобщи дежурният в Областно пътно управление – Смолян. Времето е облачно, с валежи от сняг на местата с по-висока надморска височина.
Пътищата са заснежени и заледени на места, но се почистват и обработват от 41 машини, които са на терен, допълва Фокус.
Няма въведени ограничения по пътищата, всички са проходими при зимни условия. Не са постъпвали и сигнали за инциденти по републиканската пътна мрежа в област Смолян, казаха още от Пътната служба.
Слаб сняг вали в Пампорово, температурата в курорта е минус 5 градуса. Снежната покривка е 30 см. Ски зоната работи с пълен с пълен капацитет, а в курорта има много туристи по време на междусрочната ваканция.
Очаква се снеговалежите днес да продължат в голяма част от страната, като най-значителни ще са Родопите, прогнозират от НИМХ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тагарев: Нашата ПВО е остаряла, С-300 е доставена през 1989 г., самолетите МиГ29 са още по-стари
Дата: 05/03, 09:18
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 05/03, 09:10
Варненец към общината: Докога ще паркираме колите си в това езеро на ул. "Карамфил" във Варна?
Дата: 05/03, 09:03
Експерт: Цените на бензина и дизела ще се повишат с 15 евроцента до дни
Дата: 05/03, 08:46
Над 100 български туристи са блокирани в Малдивите
Дата: 05/03, 08:422 Коментара