Снимка: Пиксабей
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) извърши 1861 проверки (по планов контрол, по сигнали и жалби и тематични) в обекти за търговия с храни на дребно и заведения за обществено хранене на територията на цялата страна за периода от 16 до 22 януари.
Установените при контролната дейност несъответствия са свързани с предлагане на храни с изтекъл срок на годност, без документи за произход, без етикетировка, неправилно съхранение; несъответствия в сградния фонд, материално-техническата база, технологичното оборудване и незадоволително хигиенно състояние, съобщават от БАБХ.
В резултат на констатираните нарушения са съставени 17 акта за установяване на административни нарушения, издадени са 62 предписания и са възбранени общо 9459,42 кг храни от животински произход.
При съмнение за нередности гражданите могат да подават сигнали до БАБХ на телефон 0700 122 99 или в секция „Подай сигнал“ на официалния сайт на Агенцията, припомнят от БАБХ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Германия изтегля още военни части от Близкия изток
Дата: 06/03, 19:53
Варненският кмет: Двойно увеличение на парите за ремонти на пътищата, а общината работи с 1/12-та от миналогодишния бюджет
Дата: 06/03, 19:36
Посланикът на Иран в България: Не виждаме България като легитимна цел за нападение
Дата: 06/03, 19:34
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 06/03, 19:30
МВнР: За три дни са евакуирани над 1000 български граждани, въздушното пространство на ОАЕ е отворено
Дата: 06/03, 19:28