Снимка: Гугъл мапс
Открито е тялото на 74-годишният турист, издирван в продължение на три дни в планината Велухи, Централна Гърция, съобщи електронното издание на в. „Катимерини“, цитирано от БТА.
Мъжът е открит мъртъв днес от спасителните екипи в стръмно дере на планината, която е част от планинската верига Пинд, информира изданието.
Местният новинарски сайт „Ламиярепорт“ съобщи, че загиналият е опитен планинар, който e участвал в планински преход заедно с други 16 души от Природолюбителския клуб на Пирея. При изкачването мъжът не се почувствал добре и се уговорил с останалите членове на групата, че няма да продължи с тях, но ще се съберат отново при слизането им към ски курорт, изходна точка на маршрута им. Когато обаче групата се върнала, мъжът го нямало и не отговарял на мобилния си телефон.
Държавната телевизия ЕРТ информира по-рано, че в акцията са участвали три екипа на ЕМАК - специализирани части на гръцката пожарна служба, обучени за издирвателно-спасителни операции, местни планински спасители и доброволци. Райони са били облитани с дронове и обхождани с обучени за издирване кучета.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Гастроентерологът: Държим решението за здрав корем
Дата: 26/02, 02:10
Поне 10 нови магазина и 270 нови работни места открива Lidl през 2026 г.
Дата: 26/02, 02:10
Криминалният психолог Тодор Тодоров: "Случаят "Петрохан" ще се разкрие, когато се проследи какво е станало с Ивайло Калушев през последните месеци
Дата: 26/02, 02:00
Весела Лечева: "Най-големият проблем е, че сме в дълг към целия спорт"
Дата: 26/02, 01:30
Новите колекции в Bonito.bg: Защо дамските обувки от Legero, Ara, Caprice и Peter Kaiser са инвестиция в самочувствие?
Дата: 26/02, 01:20