Снимка: Пиксабей, илюстративна
Религиозната организация "Диамантен път на будизма България" излезе с позиция по повод трагичните събития в района на хижа "Петрохан" и връх Околчица. В нея те се обявяват срещу публичните внушения, които обвързват случая с будистки вярвания и практики. В тази връзка от "Диамантен път на будизма България" заявяват:
"Будизмът във всички негови автентични традиции се основава на принципа на ненасилие и на най-висше уважение към човешкия живот. Будисткото учение, основано на универсални човешки ценности, е несъвместимо с причиняване на вреда, агресия и отнемане на живот."
Организацията се разграничава от всякакви действия или групи, които използват религиозна и духовна терминология за оправдание на насилие, принуда, заплахи или незаконна дейност.
В позицията си заявяват, че "в будизма отнемането на живот - независимо дали чужд или собствен - се разглежда като тежко негативно действие, посочва Радио Варна. Всяко твърдение, че самоволното прекратяване на живота може да бъде "духовен път", да донесе духовно израстване или "прераждане в по-добро състояние", няма основание в будисткото учение и представлява неразбиране на учението за карма".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Над 400 българи се прибраха от Дубай и Абу Даби
Дата: 05/03, 07:00
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 05/03, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 05/03, 07:00
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 05/03, 06:10
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 05/03, 06:00