Пиксабей
Съдебна сграда е била евакуирана тази сутрин в гръцката столица Атина след подаден сигнал за бомба, съобщи електронното издание на в. „Катимерини“.
По информация на властите обаждането е било направено около 09:30 ч. местно (и българско) време, като неизвестният автор на сигнала е дал срок от 40 минути. Сигналът е постъпил в редакциите на вестник „Ефимерида тон синдактон“ и новинарския сайт „Зунгла“, информира изданието, цитирано от БТА.
Районът е отцепен, а сградата е евакуирана като предпазна мярка. На място са изпратени полицейски сили и екипи за проверка.
До момента няма данни за пострадали. Проверките продължават, пише още „Катимерини“.
В информацията се пояснява, че евакуираната сграда е бившата школа „Евелпидон“ – исторически военен кампус, който днес функционира като основен съдебен център, където се помещават първоинстанционни съд и прокуратура.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Европрокуратурата: Българският европейски прокурор е в тежко нарушение
Дата: 25/02, 21:07
Новите колекции в Bonito.bg: Защо дамските обувки от Legero, Ara, Caprice и Peter Kaiser са инвестиция в самочувствие?
Дата: 25/02, 21:00
Възобновяват дарителската кампания „Аз съм Спартак“
Дата: 25/02, 20:52
Националният ни тим по волейбол е Отбор на годината, Бленджини е номер 1 при треньорите
Дата: 25/02, 20:40
Един милиард пъти по-бърз от нас: AI и бъдещето
Дата: 25/02, 20:40