снимка: МО, илюстративна
На 25 февруари, военен самолет F-16 се е разбил на оживено шосе в Турция. Пилотът на изтребителя е загинал, съобщава Yeni Akit.
Самолетът е излетял от местната 9-та авиобаза и е извършвал планов тренировъчен полет, по време на който са възникнали технически проблеми. Самолетната катастрофа е станала около един часа през нощта, изтребителят е паднал в района на натоварената магистрала Измир-Истанбул, предаде "Фокус".
След падането на мястото е избухнал силен пожар, отломките от самолета са се разпръснали на стотици метри.
Министерството на отбраната на Турция потвърди информацията за падането на изтребителя. Военните са организирали спасителна операция и са открили отломки от самолета. Комисията за разследване на авиационни катастрофи разследва причините за инцидента.
Министърът на правосъдието Акън Гюрлек обяви, че Главната прокуратура на Балъкесир вече е започнала разследване на катастрофата с F-16.
На 3 март ще видим първото за годината лунно затъмнение
Дата: 02/03, 23:41
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 02/03, 23:40
Надежда Нейнски се видя с посланика на САЩ у нас и обсъдиха ситуацията в Близкия изток
Дата: 02/03, 23:32
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 23:30
Меси с нови два гола за Интер Маями
Дата: 02/03, 23:25