Булфото
Граната е открита в двора на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Ямбол. Боеприпасът е стар и корозирал, без взривател. Сигналът е получен на тел. 112 малко след 09:00 ч. тази сутрин, потвърдиха за БТА от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Районът и към момента продължава да е отцепен. На място са два полицейски екипа, видя репортер на БТА. Очаква се да пристигне специализиран отряд военнослужещи за обезвреждането и отстраняването на боеприпаса, който е тип лимонка, уточниха от полицията.
Ръждясалата граната е открита от санитарка в здравната инспекция, докато почиствала листата в двора. „Бързо дойдоха служители на Областната дирекция на МВР, които ни заповядаха да евакуираме административната сграда. Всички служители бяха своевременно изведени“, каза за БТА директорът на РЗИ – Ямбол д-р Радостина Калчева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съобщенията за смъртта на котарака Лари от „Даунинг стрийт“ са силно преувеличени
Дата: 23/08, 01:30
НЗОК: Пациентите с автоимунни заболявания получават подкрепа за прегледи, изследвания и терапия
Дата: 23/08, 00:30
Йотова на Петрова нива: С почит към миналото можем да градим общото бъдеще на България
Дата: 23/08, 00:01
„Най-дългата вечеря на плажа“ събра стотици във Варна
Дата: 22/08, 23:51