Снимка: Пиксабей
С постановление на Районната прокуратура в Елин Пелин 48-годишният Ж.Т. е привлечен в качеството на обвиняем по досъдебно производство за извършени три престъпления – по чл. 325, ал. 1; чл. 296, ал. 1, пр. 2; по чл. 144, ал. 3, т. 1 и т. 3, вр. ал. 1 от НК – хулиганство, неизпълнение за заповед за защита от домашно насилие и закана с убийство, извършени в условията на домашното насилие.
Около 12,30 ч. на 10 октомври тази година в сградата на СУ "Св. Паисий Хилендарски“ в Златица Ж.Т. извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото. В присъствието на ученици и учители мъжът блъскал врати, отправял обидни думи и дърпал бившата си съпруга Н.А.
Наред с това мъжът не изпълнил заповед за защита от домашно насилие, издадена от Районен съд – Пирдоп, като е бил задължен да се въздържа от извършване на такова по отношение на Н.А. и сина му П.Т., да ги приближава на разстояние по-малко от 50 метра, както и обитаваното от тях жилище, местоработата и местообучението.
Установено е, че обвиняемият изпратил на Н.А. през вайбър снимки с пистолет и патрон, а няколко дни по-късно – на 19 ноември, ѝ написал съобщение, с което й се заканил с убийство. Това заканване би могло да възбуди основателен страх за неговото осъществяване, а деянието е извършено в условията на домашното насилие, пише novini.bg.
Действията по разследване по досъдебното производство продължава под надзора на Районна прокуратура – Елин Пелин.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съобщенията за смъртта на котарака Лари от „Даунинг стрийт“ са силно преувеличени
Дата: 23/08, 01:30
НЗОК: Пациентите с автоимунни заболявания получават подкрепа за прегледи, изследвания и терапия
Дата: 23/08, 00:30
Йотова на Петрова нива: С почит към миналото можем да градим общото бъдеще на България
Дата: 23/08, 00:01
„Най-дългата вечеря на плажа“ събра стотици във Варна
Дата: 22/08, 23:51