Кабинетът обяви 23 декември 2013 г., понеделник, за почивен ден, съобщи "Стандарт". Дните около Коледа, през които няма да се работи, ще се увеличат с още един, като този ден ще се отработва на 21 декември, събота. По този начин се избягва двукратното накъсване на почивни и работни дни около големия празник.
Още миналата година беше взето решението последният ден преди Нова година - 31 декември, да бъде почивен, а за сметка на това ще се работи в събота, 14 декември.
27 декември, петък, и 30 декември, понеделник, обаче ще останат работни дни, защото по това време се приключва финансовата година в повечето предприятия.
Правителството одобри и календара на празничните дни през 2014 г. "Пролетната ваканция" от 1 до 6 май ще обхване 2-ри и 5-и (петък и понеделник), които ще се отработват през следващите съботи на месеца с изключение на 24 май. Почивката за Великден 2014 ще бъде 3 дни, покрай 3 март и 22 септември също се събират по 3 почивни дни, заедно със събота и неделя.
Гюров предаде властта на Румен Радев, завеща му и специална папка
Дата: 08/05, 12:15
Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:041 Коментар
Повече от месец е спряно извозването на боклука на "Ален Мак" във Варна заради ВиК изкопи за нови строежи
Дата: 08/05, 12:01
Двама пострадаха след масов бой в Габрово
Дата: 08/05, 11:491 Коментар
Откриха тяло на мъж в хотел в Банско
Дата: 08/05, 11:46