Мними брокери мамят с евтини имоти на Халкидики


03/05/2026, 20:50

Снимка: Пиксабей

Мошеници се възползват от интереса на чужденци за закупуване на имоти на Халкидики, предупреждават властите и местни брокери.

В сайтове на различни езици представят атрактивни имоти за продажба, като се представят за техни собственици. Имотите се предлагат на по-ниски цени от нивото на пазара, посочва БНР. Към рекламите се прилагат снимки от имота, който реално съществува, но просто не се продава.

От няколкото разкрити случаи на имотни измами се доказа, че дори строители, които извършват ремонт на имота, са предоставяли снимки от него на мними брокери. Те от своя страна притискат клиента да плати капаро, защото имало много кандидати за покупката.

След получаване на капарото мнимите брокери изчезват и техните доверчиви клиенти не могат да си върнат парите.

За това властите препоръчват дори и при закупуване на имот от собственик всички документи да се предоставят за проверка на независим адвокат, а не на този, който ви предлага брокерът. Препоръчително е да се извърши и консултация със строителен инженер за въпросната сграда и терен. Едва след това може да се премине към покупка и прехвърляне.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Възрастна жена даде 34 хиляди евро и 2 хиляди лева в сак на ало измамници
Дата: 04/05, 12:08

Икономист: Новият финансов министър трябва да може да казва "не"
Дата: 04/05, 12:001 Коментар

Правосъдният министър с нови критерии за избор на ръководни постове в съдебната власт
Дата: 04/05, 11:56

Преди да наемете майстор — проверете дали не можете да го направите сами с тези инструменти
Дата: 04/05, 11:52

Домусчиев с остра критика към икономическата и фискалната политика
Дата: 04/05, 11:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия