Пиксабей
В Гърция седем съдии и прокурор бяха уволнени за непристойно поведение и забавяне на дела.
Съдиите и прокурорът са уволнени за действия, които уронват престижа на правосъдната система, съобщават от Дисциплинарния пленум на Върховния съд, предаде БНР.
Прокурорът е проявявал непристойно поведение извън съдебната зала.Влизал в конфликти и заплашвал с разправа съседи в района на квартал Кипсели в Атина. Преди уволнението на този висш съдебен служител е налагано наказание за неоправдани закъснения и непрофесионално поведение.
Другите седем съдии са уволнени поради значително забавяне при изпълнение на задълженията им. Всеки от тях има над сто забавени без причини дела. В следствие от това адвокатите са подали много жалби, което пък създава недоверие към съдебната система, се посочва в решението на Върховния съд.
Висшите съдии, които гласуваха за уволнение на колегите си, подчертаха, че не е допустимо поради лични причини да се поставя в криза съдебната система.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Арестуваната лидерка на Гагаузия в Молдова моли Путин и Ердоган за помощ
Дата: 27/03, 11:20
ЕРМ Запад предупреди абонатите за 31 март
Дата: 27/03, 11:20
След чатовете Джей Ди Ванс стреля с картечница, снайпер, гаубица и дрон
Дата: 27/03, 11:17
Нов пожар избухна в турски ски хотел
Дата: 27/03, 11:16
"Коалицията на желаещите": 30 държави са готови да изпратят войски в Украйна
Дата: 27/03, 11:11