Служителите на държавните психиатрии излизат на 3-дневен протест заради несправедливи заплати


Дата: 17/03, 08:06

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв

Медицинските специалисти от психиатриите в цялата страна излизат на протест с настояване за увеличение на заплатите с 50%. Заплашват и с колективна оставка. В рамките на три дни ще започнат и масови протести. Служителите настояват и за финансиране на по-добри условия в самите психиатрии, тъй като от години те са в изключително лошо състояние заради недофинансиране.

У нас има 12 специализирани държавни болници като всички ще се включат в протеста.

В следващите три дни ще протестираме срещу ниските и недостойни заплати, коментират работещите в психиатрията в Севлиево пред Нова тв.

Санитарите са на минимална заплата, 1600 лева получават медицинските сестри, а лекарите без специалност - 2000 лева, със специалност - 2400, а началник отделение - 2600 лева. 

Категорично заставам зад персонала си и подкрепям напълно техните искания. Персоналът е застаряващ. Излязат ли пенсионерите от нашите редици, болницата ще затвори. И това няма да е само в нашата болница. 1/3 от служителите са пенсионери и още толкова са в пенсионна възраст, посочи директорът на лечебното заведение. 

Общо вв болницата работят 115 души. 

Не заплашвам никого. Това е тенденция, която върви от години. Психиатрията е в пълен колабс, посочи тя.

Трябва да поискаме. Ние лекуваме. Имаме права като всички останали. Не искаме са сме хвърлени в задния двор, сякаш не съществуваме, посочи още директорът. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



На тази дата през 2003 година САЩ нападат Ирак
Дата: 18/03, 03:00

Програма за финансова грамотност учи децата как да харчат разумно и да спестяват
Дата: 18/03, 01:56

„Започнаха да ме тъпчат, аз бях спасена, а тя не": Мария, оцелява в огнения ад, но губи сестра си
Дата: 18/03, 01:45

Новооткрит 3D колаген задвижва ставите
Дата: 18/03, 01:30

Пиян шофьор в Бургас чупи рекорди на КАТ: Толкова пиян трябва да е в кома
Дата: 18/03, 01:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия