Васил Велев: Българският бизнес плаща най-високата цена за ток в Европа


Дата: 06/02, 19:13

кадър Нова нюз

„Цената на тока за небитовите потребители от началото на годината е 146 евро за мегаватчас, повече от два пъти по-висока спрямо цената, която плаща бита. Това е най-високата цена в Европейския съюз. България, заедно с Румъния и Унгария, е сред страните с най-скъп ток за бизнеса.” Това каза пред Нова нюз Васил Велев, председател на Общото събрание на Асоциацията на индустриалния капитал в България.

Велев посочи, че има значително увеличение спрямо същия период на миналата година, а компенсационната програма на правителството е неадекватна. Той заяви, че компенсациите трябва да се изплащат всеки месец, а не със закъснение от шест месеца.

Той коментира и необичайно високите сметки за електроенергия, за които десетки граждани сигнализираха през последните дни. По думите на Велев по-високите сметки за ток се дължат или на по-дълъг отчетен период, или на по-голямо потребление.

„Цената за битовите потребители е фиксирана - 140,03 лева за мегаватчас за целия регулаторен период от 1 юли миналата година до 30 юни тази година. Тя е една и съща през декември, януари и ще остане такава до юни включително, до новото ценово решение”, каза той.

„Правителството няма отношение към сметките за ток на бита. Неговата отговорност е да има електроенергия”, допълни още той.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Италианският президент Серджо Матарела отиде на откриването на олимпийските игри с трамвай
Дата: 06/02, 22:50

Евгения Раданова, единствената българка с три медала от зимни олимпийски игри: Българските спортисти ще се представят изключително достойно
Дата: 06/02, 22:40

Мария Бакалова призова: "Ако сте в Пловдив или наблизо, елате да ги подкрепим!"
Дата: 06/02, 22:30

В Благоевград взривиха снаряди открити в мазе на частен дом
Дата: 06/02, 22:20

Тече церемонията по откриването на Олимпийските игри в Милано
Дата: 06/02, 22:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия