кадър: БНТ
Не са възлагани каквито и да било ангажименти или правомощия на неправителствената организация „Национална агенция за контрол на защитените територии“ (НАКЗТ) от страна на Главна дирекция „Гранична полиция“ (ГДГП), това съобщиха от дирекцията по запитване на агенцията. От „Гранична полиция“ допълват, че нямат сключени споразумения за съвместна дейност между с НАКЗТ, предаде БТА.
От ГДГП допълват обаче, че през ноември 2024 г., поради необходимост, при изпълнение на дейност от служители на Регионална дирекция „Гранична полиция“-Драгоман (РДГП-Драгоман) при ГДГП за пресичане на незаконна дейност по линия „нелегална миграция“ в близост до хижа „Петрохан“, на основание чл. 4 от Закона за МВР (ЗМВР) („Държавните органи, организациите, юридическите лица и гражданите са длъжни да оказват съдействие и да спазват разпорежданията на органите на МВР, издадени при или по повод осъществяване на определените им със закон функции“), е предоставен дрон с термовизионно наблюдение от представители на НАКЗТ, с което е подпомогната полицейската работа на терен. От ГДГП уточняват, че при оказаното еднократно съдействие на НАКЗТ няма възникнали инциденти.
Също така в РДГП-Драгоман не са регистрирани сигнали за превишени правомощия от страна на НАКЗТ.
От 2022 г. до момента са получени четири сигнала, засягащи дейността на сдружение НАКЗТ и на свързани с неправителствената организация лица. Това пише в доклад на дирекция „Инспекторат" към МВР, публикуван на сайта на ведомството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Пуснаха под гаранция от 15 000 евро общинския съветник Антон Бранков, обвинен за участие в ОПГ за изнудване
Дата: 25/02, 18:13
Шефът на КНСБ: Хващам се на бас за бюджета и питам защо имаме най-скъпия ориз в ЕС
Дата: 25/02, 18:071 Коментар
Русия включи регистрирана в България асоциация в списък с терористични организации
Дата: 25/02, 18:001 Коментар
Гастроентерологът: Държим решението за здрав корем
Дата: 25/02, 17:50
Ученически бус катастрофира в столичния квартал „Драгалевци“
Дата: 25/02, 17:49