Кметът Коцев: Извънредните машини тази вечер тръгват за Варна


30/04/2026, 21:16

Кадър Фб, Коцев

Извънредните машини, които поискахме от сметопочистващата фирма са уговорени и тази вечер тръгват за Варна. Договорена е и допълнителна почистваща техника за летния сезон, съобщи кметът Коцев.

Днес бях в София, за да разговарям лично с ръководството на сметопочистващата фирма във връзка със затрудненото извозване на отпадъци във Варна. 

Разговорите с фирмата не бяха леки, защото договорът не позволява почти никаква гъвкавост. Хората на бизнеса, а не само, разбират добре, че цените за консумативите и специализирания труд от 2021 г. нямат нищо общо с тези през 2026 г. Въпреки това, решения се намират, когато се положат достатъчно усилия. 

Затова и новата обществена поръчка за чистотата на морската столица, която вече тече, предвижда Варна да се чисти по-добре и да се справя по-лесно с кризите.  

Сред мерките са:

▪️ Повече и чисто нови специализирани машини в сравнение със сегашния договор.
▪️ Изграждане на общински капацитет под формата на предприятие или дружество „Чистота“, което да се захрани от повишената такса смет.
▪️ Възможност за изземане на функциите на фирмата в дадени райони и почистване на града със собствен капацитет.
▪️ По-стриктни критерии за изпълнение и по-лесни клаузи за прекратяване на договора.

Следващата седмица ще запозная варненската общественост с повече подробности за поръчката, а утре ще се включа в акцията на Община Варна за почистване на града в Деня на труда. 

В 10 часа ще бъда на точката встрани от блок 68 в кв. „Чайка“. Каня жителите на „Чайка“ да се включат в почистването и да проведем открит разговор за проблемите на квартала. Подобни срещи ще направя скоро и в други варненски квартали. 

Чистотата и инфраструктурата са най-големите предизвикателства на Варна и те могат да бъдат решени само с общите усилия на всички структури на местната и национална власт.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На 1 май имен ден празнуват Мая, Майя,Тамара
Дата: 01/05, 00:30

Анализаторът Цветомир Николов: Очакват се високи цени на горивата за дълго време
Дата: 01/05, 00:00

Ива Митева за новия председател на Народно събрание: Трябва да започне да се пази най-вече от себе си
Дата: 30/04, 23:50

Любослав Костов, КНСБ: Ситуацията е много сложна. Бъдещото правителство няма време за толеранс
Дата: 30/04, 23:45

Костадин Костадинов: Изборните резултати показват сериозно прехвърляне на корпоративен вот
Дата: 30/04, 23:38

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия