Снимка: Булфото
Депутатите ще обсъдят на второ четене законопроект за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване (КСО), с който се предлага въвеждане на мултифондове в допълнителното пенсионно осигуряване. Това предвижда приетата програма на Народното събрание, публикувана на интернет страницата на Народното събрание.
С промените в КСО се предоставя възможност осигурените да избират по какъв начин да бъдат управлявани техните пенсионни спестявания, като се отчита различната толерантност към риска на отделните категории хора в различните фази на жизнения им цикъл, пише в мотивите към законопроекта.
Втора точка в програмата за днес е изслушване на служебния министър-председател Андрей Гюров, служебния министър на външните работи Надежда Нейнски, служебния министър на транспорта и съобщенията Корман Исмаилов, служебния министър на отбраната Атанас Запрянов и изпълнителния директор на Летище „Васил Левски“ - София Иван Димитриев относно ситуацията с намиращите се на летището военни самолети на САЩ и напрежението в Близкия изток.
В дневния ред е второто гласуване на законопроект за допълнение на Закона за достъп и разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия, посочва БТА. Предвижда се депутатите да обсъдят на второ четене и изменения в Закона за публичното предлагане на ценни книжа, с които се създава Европейска единна точка за достъп, която от юли 2027 г. ще предоставя централизиран достъп на инвеститорите до публично оповестявана информация относно финансовите услуги, капиталовите пазари и устойчивото развитие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Румъния вдигна четири изтребителя, след като един дрон се доближи, а друг навлезе във въздушното й пространство
Дата: 26/02, 21:38
Прокуратурата е осъдена на рекордно обезщетение от 62 хиляди евро за бавно правосъдие по случая "Алабин" от 2006 г.
Дата: 26/02, 21:35
Здравната каса напълно заплаща 11 лекарства за деца до седемгодишна възраст
Дата: 26/02, 21:22
Поне 10 нови магазина и 270 нови работни места открива Lidl през 2026 г.
Дата: 26/02, 21:20
И Катето Евро се оплака от висока сметка за ток през януари, платила 382 евро
Дата: 26/02, 21:132 Коментара