40 шофьори не достигат в градския транспорт във Варна


Дата: 09/02, 18:00

Снимка: Petel.bg, архив

Недостиг на близо 40 шофьори има в "Градски транспорт" ЕАД във Варна. Необходимо е и да подобрят в условията на труд. Това констатира проверка в дружеството на Александър Шопов и Огнян Атанасов, президент и вицепрезидент на Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, които се срещнаха и с ръководството на дружеството.

По думите им, липсата на достатъчно шофьори води до повишаване на извънредния труд и предизвикване на здравословни проблеми.

От КНСБ ще преговарят за увеличениe с 200 евро на основните заплати на всички служители в "Градски транспорт", казаха те.

Представителите на синдиката разясниха и как може да се кандидатства за финансиране от Фонда за условията на труд, в партньорство с МТСП, за подобряване на условията на труд, посочва Радио Варна.

Работодателите могат да получат до 50 000 евро безвъзмездна помощ, които да покриват до 30% от одобрените и действително извършени разходи за реализиране на даден проект.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Алберт Попов стартира участието си на Олимпиадата в понеделник
Дата: 15/02, 22:10

Нетаняху: Сделка с Иран трябва да демонтира ядрената му инфраструктура
Дата: 15/02, 22:061 Коментар

Кирил Добрев: Царят взимаше артисти, а Радев спортисти и военни
Дата: 15/02, 21:55

Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 15/02, 21:50

Винарска изба "Варна" празнува Трифон Зарезан
Дата: 15/02, 21:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия